Kuru Mahya Sistemi

Yeni nesil çatılar, bağlantı elemanları ve aksesuarlarıyla artık çok daha uzun ömürlü, güvenli ve kaliteli...
 
Kuru Mahya Sistemi
 

    Günümüzdeki  çatılarda, mahya kiremitlerini harçla yapıştırma fikri, yerini, kuru mahya sistem parçaları kullanılarak mahya kiremitlerini uygulama fikrine bırakmıştır . Bu uygulama hem çatının nem ve rutubetten etkilenmesi önlemekte hem de uygulama sonrası estetik bir görüntü sunmaktadır.

    Kuru mahya sistem parçaları sırasıyla;  Aşık taşıma profili, mahya çıtasının altında sabitlenerek, bu çıtanın yükseklik ayarının yapılabilmesini ve çıtanın bağlantısını sağlar. Mahya havalandırma bandı, bu çıtanın üzerine serilir. Bandın kiremit renkli aluminyum kenarları bitul bantları sayesinde yan kiremitlere yapıştırılır. Bitul bantlar yapıştırma özelliklerinin yanı sıra izolasyon da sağlamaktadır. Mahya bandının orta kısmında yer alan tekstil malzeme çatının altında oluşan nemin dışarı atımını sağlar, bu ürün aynı zamanda su geçirmez özelliğe sahiptir. Son olarak, mahya kiremitleri sabitlemek için mahya tespit kancaları kullanılır. Bu kancalar, kiremitlerin birbirlerine ve çıtaya sabitlenmesini sağlar. Alüminyum ve kiremit renkli oluşu estetik bir görüntü ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Her hangi bir tamirat gerektiğinde çiviyle çakılarak sabitlenen kiremitleri sökmek ne kadar zorsa mahya kancalarıyla sabitlenen kiremitleri sökmek o kadar kolaydır.
Bulgu Hakkında

30 senedir inşaat sektöründe, civata imalatı konusunda hizmet veren firmamız, çatı kaplama malzemeleri bağlantı elemanları yanı sıra, tel ve ürünleri konusunda da imalatlar yapmaktadır.

Devamı İçin Tıklayınız


Ürün Grupları

İletişim Bilgileri
Adres Bilgisi
 

Bulgu Makine ve Civata San. Tic. Ltd. Şti.
Koruma Küçük San. Sit.
F Blok No:96 Kaynarca İstanbul Türkiye

 

Bize Ulaşmak İçin
 

e-posta: info@bulgu.com
Telefon : + 90 216 396 44 13

Tüm bilgiler ve Kroki için


Copyright © 1980-2012 Bulgu Makine | Tüm hakları saklıdır